fbpx

Демонстрація катенарної решітки виробництва EKOTON на очисних спорудах ЛМКП «Львівводоканал»

Після сесій #LEF2019 учасники відвідали очисні споруди ЛМКП «Львівводоканал». Нещодавно там було встановлено катенарну решітку виробництва EKOTON, яка є найбільшою в Україні.

Решітка призначена для вилучення з виробничих і господарчо-побутових стічних вод великих і середніх відкидів з подальшим їх механізованим вивантаженням на транспортуючий пристрій, або в сміттєзбірник.

Цей вид устаткування відрізняється збільшеною пропускною спроможністю, спеціальною конструкцією, яка дозволяє уникнути заклинювання, і високою надійністю.

«Традиційно стічна вода піддається механічній очистці. Остання стадія механічної очистки – це є осадження завислих речовин в стічній воді в первинний відстій. Біологія разом з піском, який не осів, бо на нього налипли біологічні залишки, осідає в первинних відстійниках. Далі вода потрапляє в айротенки. Це біохімічний процес, там йде вилуження з води розчинних речовин. Розчинних — підкреслюю. Досягається це шляхом підвищення аерацій і створенням біоценозу мікроорганізмів, які споживають розчинні речовини в стічній воді. Як наслідок, якщо на стіл поставили хліб і його з’їли, стіл стає порожнім. Так само і тут. Під час процесу ми подаємо воду, подаємо кисень, щоб було комфортно.

Володимир Васильченко, заступник головного інженера — начальник служби каналізаційного господарства, Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал»:

«Вони» їдять те, що ми даємо, і після цього суміш активного мулу і стічної води подається у вторинні відстійники. І ми кажемо: гості ідуть додому, а господарі повертаються назад. І ми активний мул повертаємо знову в айротенки, щоб він працював далі. Ось така технологія очистки. Вже очищена вода йде і створює річку Полтву. До очистних споруд річки Полтви нема — є каналізаційні колектори. Після очистних споруд створюється річка. У Львові нема річки Полтви — є головний колектор.