fbpx

У Німеччині з’явився кліматично-нейтральний квартал

Берлінський район — Ліхтенберг відтепер має два восьмиповерхові житлові будинки з сонячними електростанціями на дахах та накопичувачами енергії на перших поверхах. 

Майже 100 квартир на 5400 м² побудовані компанією HOWOGE за стандартом KfW-40 Plus — це вищий рівень енергоефективності за критеріями німецького банку розвитку KfW, говорить howoge.de. На покрівлі будівель встановлені сонячні електростанції потужністю 145 кВт, а на перших поверхах – накопичувачі енергії. 

Будинки мають зовнішнє утеплення, дуже теплі віконні конструкції та поквартирну вентиляцію з рекуперацією тепла. Також, у будинках такого стандарту встановлені децентралізовані станції свіжої води, які налаштовані на проточний нагрів води до 45 градусів, а джерелом тепла служить місцева мережа теплопостачання.

Орендарі можуть купувати електроенергію, яку вироблену встановленою на покрівлі сонячною електростанцією.

Енергетична концепція будівлі

Для довідки: у Німеччині діє правило — «електрика орендарів житла» (Mieterstrom), яке звільняє мешканців багатоквартирних будинків від деяких податків та зборів за електроенергію, згенерованої даховими сонячними електростанціями.